Lietuvoje privataus gyvenamojo būsto valdymo paslauga yra gana nauja, todėl dažnai iškyla įvairiausių klausimų. Šiame puslapyje surinkome dažniausiai klientų užduodamus klausimus. Tikimės, jog rasite atsakymą į Jums rūpimą klausimą. Jeigu ne – parašykite mums ir mes suteiksim Jums visą išsamią informaciją.

Dažniausiai užduodami klausimai


- Kokį nekilnojamąjį turtą jūs galite administruoti?

Mūsų specializacija yra gyvenamojo nekilnojamojo turto administravimas, t.y. butai, namai, loftai.

- Ar kiekvieną kartą bendrausiu vis su kitu asmeniu dėl savo būsto?

Ne. Jums bus priskirtas konkretus mūsų kompanijos atstovas, kuris nuolatos su jumis bendraus ir bet kada galėsite į jį kreiptis.

- Kaip dažnai aš gausiu žinių iš savo būsto valdytojo?

Kiekvieną mėnesį  bus pervedami Jums priklausantys už nuomą surinkti pinigai. Kartą per ketvirtį Jūs gausite informaciją, susijusią su Jūsų būsto priežiūra, komunaliniais mokesčiais ir kita reikalinga informacija. Ir, žinoma, jei turite papildomų klausimų ar pageidavimų, juos bet kada galite užduoti tiesiogiai.

- Ar nuomininkas turės mano kontaktinę informaciją?

Mes atliekame visą komunikavimą su nuomininku. Paprastai nuomininkas neturi savininko kontaktinės informacijos.  Tačiau, jei pageidausite, Jums bus suteikta nuomininko kontaktinė informacija ir Jūs galėsite susisiekti su juo tiesiogiai.

- Kaip ieškote nuomininkų?

Jūsų būsto reklama bus patalpinta į didžiausius nekilnojamojo turto portalus Lietuvoje, taip pat paskelbsime socialiniuose tinkluose, išsiuntinėsime informaciją užsiregistravusiems nuomininkams, iškabinsime reklaminius skelbimus ant jūsų būsto langų ar durų ir, žinoma, platinsime per mūsų partnerių tinklą.

- Kaip atrenkami tinkamiausi nuomininkai?

Pirmiausia išsiaiškinę savininko pageidavimus – atsijojame netinkamus kandidatus (pvz. auginančius gyvūnus ar rūkančius), tuomet patikriname nuomininkų darbovietės duomenis bei įvertiname nuomininkų kredito istoriją. Taip pat prieš priimdami sprendimą, turime asmeninį pokalbį su nuomininkais.

- Kaip vyksta būsto aprodymas nuomininkams?

Pirmiausia galimi nuomininkai apžiūri būstą nuotraukose, tuomet nusprendę, jog būstas jiems tikriausiai yra tinkamas, būstas dar kartą  aprodomas Virtualios Realybes akinių pagalba. Ir tik tuomet aprodomas būstas apžiūrimas vietoje, iš anksto suderinus su esamu nuomininku.

- Kas atsilieps į nuomininko skambučius savaitgaliais?

Ne tik savaitgaliais, bet ir paprastomis dienomis visus su nuomininku susijusius klausimus spręsime mes.

- Ką daryti, jeigu nuomininkas išsikrausto neišbuvęs net 9 mėnesių?

Suradę nuomininką mes garantuojame, kad jis išbus bent devynis mėnesius, tačiau jeigu jis išsikrausto, mes nemokamai surandame Jums kitą.

- Ką daryti, jeigu nuomininkas ignoruoja reikalavimą išsikraustyti?

Tokie atvejai yra reti, bet nemalonūs. Mes Jums padėsime organizuoti visas iškraustymo procedūras.

- Kas nutinka, jeigu nuomininkas nemoka nuomos?

Nuomininkui laiku nesumokėjus nuomos, jis yra informuojamas ir įspėjamas. Nesumokėjus ar pasikartojus – yra skiriama bauda, kuri išskaičiuojama iš depozito. Esant piktybiniam nemokėjimui, nutraukiama sutartis ir pareikalaujama nuomininko išsikraustyti.

- Ar galiu naudotis jūsų paslaugomis, jeigu mano būste jau gyvena nuomininkai?

Taip. Tai nėra problema, mes galime perimti būsto valdymą su jau esamais nuomininkais. Tereikės, kad Jūs ir Jūsų nuomininkas pasirašytų mūsų parengtas sutartis.

- Ar galiu pats ieškoti nuomininko, net jeigu naudojuosi jūsų paslaugomis?

Taip. Mes neprieštaraujame, kad Jūs lygiagrečiai ieškotumėtės nuomininkų pats ar su nekilnojamo turto brokeriais.

- Aš norėčiau pats prižiūrėti savo būstą, bet ar galėtumėt padėti surasti nuomininką?

Taip. Mes galime Jums surasti nuomininkus, net jeigu ir neketinate naudotis kitomis mūsų paslaugomis.

- Ar galiu patekti į būstą kada tik noriu?

Tuo metu, kada būstas yra išnuomotas, į jį galite patekti tik suderinęs su būsto valdytoju.

- Kaip įvertinate būstui nuomininkų padarytą žalą?

Prieš apgyvendindami nuomininkus atidžiai nufotografuojame visą būstą. Išsikraustant nuomininkams ar inspekcijų metu pastebėję pažeidimus – palyginame su nuotraukomis. Jeigu reikia, kreipiamės į ekspertus. Keičiantis nuomininkams patikriname skaitiklius, buitinę techniką bei santechnikos įrenginius ir pan.

- Kiek kainuos naujo nuomininko suradimas?

Nuomininko suradimas kainuos vieną mėnesio nuomos mokestį.

- Ar galiu pakeisti nuomos kainą?

Taip. Ši galimybė yra galima kartą per metus, praėjus 12-ai mėnesių nuo pasirašymo dienos.

- Kiek man kainuos būsto valdymo paslauga?

Būsto valdymo paslaugos mokestis yra lygus iki 10% nuo nuomos kainos per mėnesį (su PVM).

- Kaip man reikės sumokėti būsto valdymo mokestį?

Nesijaudinkite, Jums nereikės atlikti jokių papildomų pavedimų ar mokėti papildomų mokesčių. Mes užmokestį išskaičiuosime iš nuomos kainos.

- Kada ir kaip pervedate pinigus už nuomą?

Pinigai už einamojo mėnesio nuomą pervedami į savininko nurodytą sąskaitą eurais iki kito mėnesio 15-os dienos.

- Ar galiu laikyti depozitą savo sąskaitoje?

Ne. Depozitas yra laikomas mūsų sąskaitoje ir yra naudojamas baudoms, delspinigiams bei sugadinto būsto ar technikos remontui.

- Ar depozitu gali būti sumokama už paskutinius nuomos mėnesius?

Ne. Depozitas yra grąžinamas nuomininkui po jo išsikraustymo, įsitikinus, kad būstas grąžintas tvarkingas.

- Ar privalau jums mokėti, jeigu būstas neišnuomotas?

Ne. Mūsų tikslas, kad Jūs uždirbtumėte, todėl “tuščiuoju” periodu Jūs mums nemokate.

- Ar teikiate nuolaidas, jeigu turiu daugiau būsto nuomai?

Mes išanalizavome rinką, išnagrinėjome kainos ir vertės santykius ir suteikiame aukščiausios kokybės paslaugas kiekvienam mūsų klientui, neskaitant būsto dydžio ar turimo būstų kiekio. Nors galbūt Jums nuolaida šiandien atrodo patraukliai, bet mes netikime, kad Jums patraukli prasta paslaugų kokybė rytoj. Mes esame užtikrinti savo paslaugų kokybe ir kruopščiai apskaičiavę savo mokestį ir manome, kad šis mokestis yra konkurencingas ir teisingas.

- Ar jūs galite parduoti mano būstą?

Mes galime jums padėti parduoti jūsų būstą pasiūlydami jį savo potencialiems pirkėjams ar dirbdami su savo partneriais – nekilnojamojo turto kompanijomis.

- Ar galiu naudotis jūsų paslaugomis, nors šiuo metu pardavinėjamas šis būstas?

Taip. Tiktai turite apie tai informuoti prieš pasirašant sutartį.

- Ar atliekate būsto inspektavimą?

Taip. Ne rečiau kaip kartą per metus asmeniškai apsilankysime išnuomotame būste tam, kad įsitikintume, kad nuomininkai laikosi sutartų įsipareigojimų. Kilus įtarimams, gavus skundų ar savininko prašymu – galime atlikti ir dažnesnius patikrinimus.

- Kokias matote pagrindines klaidas, kurias atlieka būsto savininkas?
  1. Nuomavimui perkamas būstas labai prastos kondicijos – taip prarandamos galimos lėšos, nes nuomininkai nepasirengę mokėti už    netvarkingą būstą.
  2. Nustatant per didelę nuomos kainą – tokiu būdu būstą sunkiau išnuomoti ir gali atsirasti labai ilgi “tuščio” būsto tarpai.
  3. Per dideli reikalavimai nuomininkams – kartkartėmis savininkai reikalauja, kad nuomininkai būtų tobuli, tačiau tobulų žmonių nebūna, todėl stringa išnuomavimo procesas.
  4. Be suderinimo apsilanko išnuomotam būste – ši klaida dažniausiai pasitaiko tarp senyvo amžiaus savininkų. Toks elgesys dažnai priverčia nuomininkus išsikraustyti. Tai labiausiai erzina užsienio piliečius, vertinančius savo privatumą.
- Kaip man sudaryti būsto valdymo sutartį?

Paspaudę nuorodą „Kontaktai“ rasite mūsų atstovų numerius arba tiesiog skambinkite +370 640 70274 ir mūsų komanda viską sutvarkys.

- Kaip galiu nutraukti sutartį su RENT VILNIUS?

Sutartį galite nutraukti be jokios priežasties. Tereikia raštu informuoti RENT VILNIUS apie nutraukimą ir atsiimti visus dokumentus.

- Ar nutraukęs sutartį su RENT VILNIUS galiu iškraustyti nuomininką?

Žinoma. Nutraukus sutartį su RENT VILNIUS įsipareigojimai nuomininkui pereina jums, kaip ir teisė nutraukti sutartį.

- Ar galite atlikti būsto remonto darbus?

Taip. Nors patys tiesiogiai darbų neatliekame, tačiau mūsų kompanija yra sudariusi sutartis su patikimais tokių paslaugų tiekėjais, kurie įvertis norimą darbų apimtį ir pateiks sąmatas.

- Ar RENT VILNIUS gali man padėti įsigyti būstą nuomai?

Taip. Mes žinome, kokie būstai yra patraukliausi ir kurie Jums atneš didžiausią naudą, o mūsų partneriai padės Jums tai padaryti daug pigiau.

Neradote atsakymo į dominantį klausimą?

Parašykite mums
SKAMBINTI