Maksimali investicijų grąža

Dažnai žmonės, spręsdami, kokią investicijų priemonę pasirinkti, pirmenybę, teikia nekilnojamam turtui, nes yra įsitikinę, kad ši sritis nereikalauja jokių specifinių žinių ar įgūdžių. Tačiau tinkamas investicijų valdymas gali labai padidinti investuotų pinigų grąžą. Toliau paminėtos tik kelios dažniausiai pasitaikančios mažą grąžą lemiančios priežastys.
Turimo būsto nuomos kainą savininkai dažniausiai nustato pagal interneto portaluose randamus nuomos skelbimus, bet tai ne visada atitinka realias nuomos rinkos kainas. Blogai nustatytas nuomos mokestis lemia arba ilgą nuomininko paiešką, arba per mažą mokestį. Abiem atvejais savininkas patiria nuostolį dėl negautų pajamų.
Po sutarties pasirašymo nuomotojai dažnai vengia reguliariai atlikti nuomos mokesčio peržiūrą, nes tai susiję su nemaloniais pokalbiais, arba tokios galimybės nenumato pasirašyta nuomos sutartis. Tačiau toks delsimas dažniausiai lemia rinkos kainos neatitinkantį nuomos mokestį. Kitaip tariant, nepilnai išnaudojamas nuomojamo būsto potencialas. Kaip pavyzdį galime paimti ekonominės klasės butą Vilniaus centrinėje dalyje, kurį 2014 metais savininkas išnuomojo už 350EUR/mėn. Remiantis faktiniais statistikos duomenimis, iki 2016 metų vidutinė tokio buto nuomos kaina kilo vidutiniškai po 15% per metus ir tokios buto reali nuomos rinkos kaina 2016 metais siekia jau apie 465EUR/mėn. Taigi dėl neperžiūrimos nuomos kainos, minėto savininko per mėnesį negautos pajamos sudaro net 115EUR, arba 1380EUR per metus. Deja, bet tokia situacija iki šiol pasitaiko labai dažnai. O dabar įsivaizduokime, kad nuomojamas prabangus butas ar namas, kurio nuomos mokestis 2014 metais siekė 700EUR, tokiu atveju metinės negautos pajamos 2016-ais metasi sudaro net 2 709EUR.
Kita dažnai pasitaikanti mažą investicijų grąžą lemianti priežastis yra ta, išsikėlus nuomininkams, nėra atliekamas joks patalpų remontas, nes savininkas neturi pakankamai laiko ar paprasčiausiai netinkamai įvertina esamą patalpų būklę. Prasta prekinė būsto išvaizda lemia mažesnį nuomos mokestį. O ilgoje perspektyvoje lemia greitesnį nuomojamo turto nusidėvėjimą, kuriam atstatyti reikia didelių laiko ir lėšų sąnaudų. Laiku atliktas mažas einamasis remontas gali lemti didesnes nuomos pajamas ir ilgesnį turto eksploatacijos periodą.
Dar viena dažnai pasitaikanti nemaloni situacija yra ta, kad nuomininkas apie savo išsikraustymą praneša per vėlai ir iki išsikraustymo nespėjama surasti naujų nuomininkų. Taigi po išsikraustymo kurį laiką būstas yra tuščias ir taip prarandamos nuomos pajamos arba, siekiant kuo skubiau išnuomoti būstą, neskiriama pakankamai laiko tinkamo nuomininko atrankai ir tai kelia papildomų problemų. 
Mes padėsime Jums išvengti mažą investicijų grąžą ir papildomas išlaidas lemiančių situacijų, nes mes:

  • Įvertinsime Jūsų būsto privalumus ir rekomenduosime geriausią nuomos kainą;

  • Patarsime ir padėsime atlikti einamąjį remontą, kad galėtumėte maksimaliai uždirbti;

  • Reguliariai peržiūrėsime rinkos nuomos kainas ir už Jus susiderėsime su nuomininku;

  • Greičiau surasime nuomininkus, nes nuomininkai mieliau renkasi būstus su turto valdytojo paslaugomis, todėl neprarasite pajamų „tuščiais“ mėnesiais;

  • Jeigu Jūsų butas nėra išnuomotas ir negaunate pajamų, mums mokėti taip pat nereikės. Mes uždirbame tik tada jei uždirbate ir Jūs.

     

<< Grįžti

 

SKAMBINTI